Urmează

Nu există evenimente următoare.

Au avut loc

Expozitie Colectii si colectionari
Muzeul Satului Bănăţean Timișoara vă invită vineri, 29 aprilie 2022 la ora 12.00 la vernisajul expoziției Veșminte din Odaia bună, Costume tradiționale din Bucovina și Moldova – cea de-a noua expoziție din cadrul proiectului Colecții și colecționari din România.
Expozitii Icoane de sticle
În definirea concepției românești, dincolo de funcția sa religioasă, icoana încifrează funcții magice, ritualice și decorative. Așadar, vă propunem să vizionați o expoziție de icoane bănățene pe sticlă, din patrimoniul Muzeului Satului Bănățean, mai puțin cunoscute în rândul publicului și chiar al iconarilor de astăzi.
Eveniment 3
Eveniment 2
Eveniment 1
VERANDA LITERARA