Urmează

Nu există evenimente următoare.

Au avut loc

TÂRGUL MEȘTERILOR POPULARI, ediția a XVIII-a
TÂRGUL MEȘTERILOR POPULARI, ediția a XVIII-a 22-23 septembrie 2018 la Muzeul Satului Bănățean Timișoara
Simpozionul Tradiție și modernitate în satul românesc, ediția a II-a
Această comunicare de lucrări științifice se află deja la a doua ediție și este dedicată publicului interesat. Va aduna specialiști atât din țară cât și din străinătate, în principal de la muzee de profil similar cu Muzeul Satului Bănățean.
FESTIVAL CULINAR MULTIETNIC
TOAMNA ÎN BUCATE – FESTIVAL CULINAR MULTIETNIC ÎN 27 – 29.10. 2107
Targ de miere
Se anunță un sfârșit de săptămână frumos, și, pe deasupra și dulce. Vă așteptăm cu drag la noi!
TÂRGULUI MEȘTERILOR POPULARI
În ciuda fenomenelor meteo și a greutăților pricinuite de acestea Muzeul Satului Bănățean organizează, ca în fiecare an, în perioada 21 – 24 septembrie a șaptesprezecea ediție a TÂRGULUI MEȘTERILOR POPULARI. Avem deci plăcerea să vă invităm să vizitați târgul nostru unde se va desfășura o expoziție cu vânzare de
Festivalul condeierilor plugari din Banat
Vă invităm în 16-17 septembrie 2017 la Muzeul Satului Bănăţean din Timişoara la acest eveniment cu participarea condeierilor plugari din Banatul istoric şi a creatorilor populari din ţară.