Banatul interetnic ateliere gastronomice și expoziții de port în curțile caselor de pe Aleea etniilor din muzeu
Vă invităm în perioada 14 – 15 octombrie 2023 să vizitați Banatul interetnic ateliere gastronomice și expoziții de port în curțile caselor de pe Aleea etniilor din muzeu, cu deschiderea oficială sâmbătă la ora 10.00. Pe parcursul celor două zile vă puteți delecta cu specialități culinare bănățene, cu bucate din șpaisul bănățean și cu roadele muncii agricultorilor din regiunea noastră. Pentru o frumoasă completare a peisajului cultural din weekend-ul viitor, alături de voi vor fi și meșteri populari, iar pentru un plus de bună dispoziție, pe scenă vom avea un spectacol muzical.

Vă invităm în perioada 14 – 15 octombrie 2023 să vizitați Banatul interetnic ateliere gastronomice și  expoziții de port în curțile caselor de pe Aleea etniilor din muzeu, cu deschiderea oficială sâmbătă la ora 10.00. Pe parcursul celor două zile vă puteți delecta cu specialități culinare bănățene, cu bucate din șpaisul bănățean și cu roadele muncii agricultorilor din regiunea noastră. Pentru o frumoasă completare a peisajului cultural din weekend-ul viitor, alături de voi vor fi și meșteri populari, iar pentru un plus de bună dispoziție, pe scenă vom avea un spectacol muzical.

Evenimentul este finanțat de CJ Timiș. Intrarea este liberă, vă așteptăm cu drag!